Pardus’ta Kablosuz Ağ Ayarları

Kablosuz bağlantının kurulumu

Pardus’ta kablosuz ağ bağlantısı kurmak için Sistem ayarlarını açın (bunun için (Alt+F2) tuşlarına birlikte bastıktan sonra açılan kutucuğa sistem ayarları yazarak açabilirsiniz). Sistem Ayarlarındaki “Ağ Ayarları” seçeneğine tıklayın.

1) Ağ Ayarları menüsünde “kablosuz” sekmesini seçiyoruz ve sağ taraftaki “Ekle” tuşuna tıklıyoruz. Açılan yeni pencerede “Tara” tuşuna tıklayarak kablosuz bağlantıları arıyoruz.

2) Pardus, bulduğu kablosuz bağlantıları harita üzerinde gösteriyor. Güvendiğimiz ve uygun olan bir bağlantıyı seçiyoruz.

3) Bağlantıyı seçtikten sonra “Kablosuz Güvenliği” sekmesine gelerek güvenlik türünü seçiyoruz, bağlantı şifresini yazıyoruz adrından Tamam ‘a basıp pencereyi kapatıyoruz.

4) Bir kablosuz bağlantı profili tanımladık. Tanımladığımız bu bağlantıyı aktif hale getirmek için aşağıdaki işlemi yapmamız gerekiyor.

Bağlantıyı aktif hale getirmek

Artık tanımladığımız bağlantıyı aktif hale getirerek kullanabiliriz. Bunun için masaüstünde sistem çekmecesinde ağ bağlantıları ile ilgili düğmeye tıklıyoruz.

Ağ bağlantıları küçük.png

Sağ tarafda bulunan listede, tanımladığımız bağlantının adına tıklıyoruz. Birkaç saniye sonra sol tarafta bağlantı adının altında, söz konusu ağa bağlanıldığına dair bir bildirim alacağız. Kablosuz bağlantımız kullanılmaya hazır.

İlk yorum yapan olun