Elektrik-Elektronik

Elektrikli Bisiklet ve Scooter Hesaplamaları

Aşağıdaki hesaplama aracı her türlü elektrikli araçların (Elektrikli bisiklet, Elektrikli scooter, Mobilet, vb.) hesaplamalarını online olarak hesaplama kullanılmaktadır.

Elektrikli Bisikletler hakkında detaylı yazımıza linkten ulaşabilirsiniz.

Elektrikli bisiklet nedir?

Elektrikli bisiklet, göbek motoru veya orta tahrikli motor gibi bir tür elektrikli tahriki olan bir bisiklettir . Tüm elektrikli bisikletlerin pedalları vardır ve motor devrede değilken bile normal bir bisiklet gibi kullanılabilir. İlginç bir şekilde, “e-bike” terimi dünyanın birçok yerinde elektrikli bir bisikletle ilişkilendirilmiştir, ancak Günümüzde çoğu elektrikli bisikletin lityum iyon pilleri vardır, çünkü geleneksel kurşun asitli pillere göre çok daha hafiftirler, bu da manevraları kolaylaştırır.

  1. Çalıştırılabilir pedallara sahiptir
  2. 500 watt veya daha düşük bir ekli elektrik motoruna sahiptir.
  3. Düz zeminde motordan maksimum 32 km / s hız kabiliyetine sahiptir

Çoğu alanda, normal bir bisikletin kullanabileceği her yerde güç destekli bir bisiklete binilebilir.

Birisi E-bike duyduğunda , hayal ettikleri ilk görüntü bir scooter veya elektrikli motosiklet olabilir ama aslında oldukça farklı görünürler. Normal bir bisikleti hayal edin, sonra ona bir motor, pil ve bir kontrolör gibi birkaç elektrikli bileşen ekleyin. Bu piyasadaki tüm elektrikli bisikletlerin temelini oluşturur!

E-bike, normal bir bisiklet gibi pedal ve tutuş sağlar. Genelde elektrikli bir bisiklet de aynı parçaları kullanılmaktadır. Elektrikli bileşenler, insan gücünü arttırmak içindir. Tepeler ve rüzgar gibi engelleri daha yönetilebilir hale getirir ve yorulmadan daha fazla seyahat etmenizi sağlar.

Elektrikli Bisikletler hakkında detaylı yazımıza linkten ulaşabilirsiniz.

Elektrikli scooter nedir?

“Elektrikli scooter” elektrikli tahrikli, özel olarak üretilmiş bir makinedir. Çoğu, operatörün ayakları ve adım adım stil mimarisi için bir platform ile gaz scooterlarına benziyor. Bununla birlikte, motosikletlere benzeyen birkaç model var. Küçük elektrikli scooterların çoğunda “güç destekli bisikletler” olarak sınıflandırılmalarını sağlayan pedallar vardır. Çoğunluğun iki tekerleği var, ancak üç tekerlekli bisiklet tarzı modellerde vardır. Hemen hemen hepsinde, şasiye gömülü, scooter’ı doğrudan bir güç kaynağına takarak şarj edilebilen kurşun asit bataryaları vardır. Bu pil tarzı lityum-iyondan çok daha ağırdır

buy kamagra 100mg

, ancak yapımı daha ucuzdur.

E-Bike ve Scooter arasındaki farklar

  1. Elektrikli bisikletlerin pedalları vardır ve bir tür egzersiz sağlarlar. Çoğu mopedin pedalları yoktur ve egzersiz yapmazlar.
  2. Motorlu bisikletler genellikle ehliyet ve sigorta ve bir çeşit kayıt gerektirir. Elektrikli bisikletle lisans, kayıt veya sigorta gerektirmez.
  3. Scooter genellikle sokak bisiklet yollarında seyahat ederken, kaldırımlarda seyahat edemez ve bisiklet alanlarına park edemezler. Elektrikli bir bisiklet, bisiklet şeritleri ve yollarında seyahat edebilir ve bisiklet alanlarına park edebilir. Elektrikli bisiklet bisiklet olarak kabul edilir.
  4. Elektrikli bir bisiklet, dağ e-bisikleti olarak yapılandırıldığında yollarda yoldan çıkabilir. Bir motosiklet, şehir sokakları için tasarlandığı için yapamaz.
  5. Bir motosikletin genellikle 30 Kmh maksimum hıza sahip olmasına izin verilirken, elektrikli bir bisiklet genellikle sadece motor gücü ile 20Kmh ile sınırlıdır (sürücü aktif olarak pedal çeviriyorsa daha hızlı gidebilir)

Elektrik motorları güç, tork ve hız ilişkisi

Elektrikli Asenkron Motorlarda Tork

Hüseyin Sümer

Chemical and Mechanical engineer. Entrepreneur. Passionate about, Technology and Research.

Yorumlar